На Всеукраїнському конкурсі від Мінрегіону вінницький Ситуаційний центр було визнано кращою практикою. Відзнаку отримали у галузі формування безпечного життєвого середовища.

Працівники відділу Моніторингу території співпрацюють з Патрульною поліцією та ДСНС і здійснюють оперативне реагування на виявлені факти порушень.

Центр взаємодіє з відділом оперативного реагування «Цілодобова варта».

Головне  завдання  Муніципального ситуаційного центру – підвищення ефективності роботи правоохоронних та комунальних служб для забезпечення безпеки життя та здоров’я громадян.

Муніципальний ситуаційний центр – основа майбутньої єдиної системи управління та координації спільних заходів усіх екстрених служб міста.

Ситуаційний центр виявляє факти  правопорушень, виявлені в момент вчинення і оперативно реагує на надзвичайні ситуації:

Висвітлення щоденної інформації про події у місті від Ситуаційного центру на телеканалі «ВІТА» (крім суботи, неділі)  в телепередачах: «Світанок»  о  08:05 год. та 10:00 год.,  «Новини» о 19:55 год. та 21:55 год., «Новини швидко» о 13:00 год., 16:00 год., 18:00 год., 23:00 год.

Щоб подивитися на роботу Ситуаційного центру та за досвідом сюди приїздять з усіх куточків України та навіть з-за кордону.